metoda pracy

Pracuję głównie metodą Krótkoterminową Skoncentrowaną na Rozwiązaniu (BSFT - Brief Solution Focused Therapy). Jest to sposób pracy, który pomaga docenić własne sukcesy i zachęca do postępów. Jestem przekonana, podobnie jak współtwórczyni tego podejścia Insoo Kim Berg, że "wszyscy szukający pomocy posiadają siły i środki do rozwiązania swoich problemów, że wiedzą, co jest dla nich dobre i chcą tego oraz, że starają się najlepiej jak potrafią". Skorzystanie z tego rodzaju terapii może okazać się niezwykle użyteczne, dostarcza konkretnych narzędzi do radzenia sobie - osiągania celów. Bywa, że zmienia sposób patrzenia na świat, motywuje do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu.
Krótkoterminowość rozumię jako efektywność, co oznacza, że możesz osiągnąć zadowalające Cię efekty w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku innych metod terapeutycznych.

Każda sesja ma określoną strukturę. Pracaujemu 45 min, następnie jest 5 min przerwa, w czasie której przygotowuję podsumowanie, ostatnie 5 min to przekazanie przeze mnie informacji zwrotnej i zaproszenie na następną sesję.

Terapia Krótkoterminowa Skoncentrowana na Rozwiazaniu to bardzo pozytywny sposób pracy. Już podczas pierwszej sesji decydujesz, co będzie twoim celem w terapii. Następnie z moją pomocą będziesz poszukiwać rozwiązań oraz sposobów ich realizacji, korzystając z metody małych kroków. W czasie tej pracy odkryjesz swoje mocne strony, które już posiadasz lub dowiesz się jakie umijetności warto nabyć, żeby lepiej sobie radzić i wprowadzać zmiany.